Miben más az esztétikai fogászat?

Miben más az esztétikai fogászat?

Sérül-e a fog a fogékszer felhelyezésekor és eltávolításakor?

A fogékszer felhelyezése során egyáltalán nincs szükség a fogak csiszolására, fúrására. Így az teljes mértékben kíméletes a fogakhoz. Bármikor eltávolítható, anélkül, hogy a fogakat megsértenénk.

Mit lehet tenni, ha letört egy darab a fogamból?

Ha letörik egy darab fogunkból többféle módszert közül választhatunk a pótlásra. Az, hogy melyik módszert választjuk, alapvetően a letört darab méretétől függ. Természetesen a legkíméletesebb módszerre törekszünk. Lehetőség van a letört darab visszaragasztására, ennek hiányában direkt fogfelépítésre. Nagyobb hiányok esetén szóba kerülhet porcelán héj, esetleg fogorona készítése.

El lehet-e tüntetni a fogak közötti távolságot?

A fogak közötti hézagok megszüntethetőek direkt, vagy porcelán héjak alkalmazásával és természetesen fogszabályozással.

Érdemes kicserélni az amalgám fogtömést fényre kötő, esztétikus tömésre?

Az amalgám töméseket esztétikai okokból, allergia gyanúja esetén és szuvasodás esetén mindenképpen érdemes kicseréltetni. Nem szükséges eltávolítani a megfelelő széli záródású és esztétikailag nem zavaró helyen lévő amalgám töméseket.

Mikor válik szükségessé egy fog gyökérkezelése?

A nagy, fogbél üreget is érintő szuvasodások és elhalt fogakat feltétlenül szükséges gyökérkezelni. A sokáig halogatott kezelés a fog elvesztéséhez vezet. Napjainkban a többgyökerű, nagyőrlő fogak gyökérkezelése hasonlóan sikeres mint, az egy gyökerű fogak gyökérkezelése.

Miért törnek le könnyebben a gyökérkezelt fogak?

Amikor egy fog gyökérkezelése szükségessé válik, a legtöbb esetben kiterjedt hiányokat találunk a fogban. Az így meggyengült fogak valóban könnyebben törnek, ezért sok esetben az ellenállóbb onlay készítése javasolt. Az onlay beborítja a fog rágófelszínét, így megakadályozza, hogy a fogból további darabok hasadjanak le.

Mi az előnye a fémmentes fogpótlásnak?

A fémmentes fogpótlások legnagyobb előnye, hogy egyáltalán nem tartalmaznak fémet, így megvalósítható a saját fogak természetes transzparenciája, ezáltal a saját fogakhoz megtévesztésig hasonló fogpótlások készíthetőek ilyen módon.

További nagy előnyük, hogy nem szabadítanak fel fém ionokat, így allergiától sem kell tartani.

Mi a különbség a direkt héj és a porcelán héj között?

A direkt héj közvetlenül a szájban készül, nem igényli fogtechnikus közreműködését, így egyetlen alkalom alatt elkészül.

A porcelán héj esetén a fogorvos előkészíti a fogat, és lenyomat alapján fogtechnikai laboratóriumban készül el a héj. A porcelán héj elkészítése két alkalmat vesz igénybe, azonban nagyobb korrekciók elvégzésére is alkalmas.

Mi a különbség az Inlay és Onlay fogbetét között?

Az inlay kisebb kiterjedésű, leginkább egy fogtöméshez hasonlítható, azonban annál tartósabb tömésfajta.

Ezzel szemben az onlay a fog rágófelszínének egy részét, akár az egész rágófelszínt is beborítja. Így védi a fog meggyengült részeit a sérüléstől. Átmenetet képez a fogtömés és a korona között.

Mikor van szükség fogbetétre?

Fogbetét (inlay/onlay) készítésére akkor van szükség, ha a fogból hiányzó darab egy egyszerű töméssel megbízhatóan már nem pótolható. Akkor is készítünk betétet, ha a páciens vállalja az anyagi ráfordítást és egyszerű fogtömés helyett, a tartósabb és ellenállóbb fog betétet választja.

Mi a fogbetét és a fogtömés közötti különbség?

A fogtömés direkt a szájban készül. Ezzel szemben a fogbetét (inlay/onlay) fogorvos által kialakított üregbe, lenyomat alapján fogtechnikai laboratóriumban. Ott a tetszőleges idő alatt kialakított betét hatalmas hőn és nyomáson keményedik meg, így az kivételesen ellenálló és tartós lesz.

Tartós-e a fogbetét?

A fogbetét (inlay/onlay) megfelelő szájhigiéné mellett a legtartósabb tömésfajta.

Kinek ajánlható a fogbeültetés?

A fogbeültetés mindenkinek javasolható, aki elvesztett fogait a szomszédos fogak lecsiszolása nélkül szeretnék pótoltatni, és kizáró tényező (leromlott általános állapot, vérzékenység, nem elegendő csontállomány) nem áll fenn.

Felnőttként használhatok-e fogszabályzót?

Fogszabályozásra nemcsak gyermekkorban, hanem felnőttkorban is van lehetőség. Nincsen felső korhatára a fogszabályozásnak.

+36 30 259 1002

Sürgősségi fogászati probléma esetén hívjon minket!

Egyéb, tervezett fogászati beavatkozás vagy egy esedékes fogászati kontroll esetén kérjük, használja online időpontfoglaló űrlapunkat.

Időpontfoglalás
Széchényi 2020
X

A nyílt napunk sikerességét mutatja, hogy egy hét alatt betelt.
Amennyiben szeretne Ön is részt venni, kérjük kövesse Facebook oldalunkat, ahol hamarosan közzé tesszük a júniusi nyílt nap időpontját.

Érdekel